AKTUALNOŚCI    WYPOŻYCZALNIA    REGULAMIN    SKLEP "GIERKA"    KOMIS    INSTRUKCJE    PIROGRAFIA    WSPÓŁPRACA    KONTAKT 

ZAGRAJ I OPOWIEDZ O MIEŚCIE SOSNOWIEC

KONKURS Z NAGRODAMI

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Przedstawiamy zwycięski tekst Pani Beaty Bargieł:

Dnia 01.04.2014 roku mieszkańców Sosnowca zelektryzowała wiadomość o ucieczce z Egzotarium dwóch krokodyli nilowych oraz bliżej nieokreślonej liczby żółwi błotnych. Intensywne poszukiwania uciekinierów w parku Kruczkowskiego oraz Kresowym nie przyniosły spodziewanych rezultatów, co więcej władze Egzotarium musiały zmierzyć się z doniesieniami o niespodziewanie i niefortunnie zakończonym egzaminie na prawo jazdy w okolicach ulicy Regulacyjnej. Świadkowie zaklinali się, iż widzieli jak kursant, aby ominąć przechodzącego ulicą krokodyla wjechał w budynek mieszkalny. Obszar poszukiwań musiał zostać znacznie rozszerzony ponieważ zaangażowane w poszukiwania służby otrzymywały coraz to nowe powiadomienia - a to o splądrowanych ogródkach działkowych, gdzie najbardziej ucierpiały młode jabłonki, a to o nawiedzanych okolicach Teatru Zagłębia, choć nikt nie dawał wiary, że tak egzotyczne gady mogą zapuścić się w bądź co bądź samo centrum miasta. Po kilku dniach poszukiwań w okolicach Stawików znaleziono trzy żółwie, a kolejne dwa pod mostem nad Brynicą, niestety los krokodyli nadal pozostawał nieznany. Aż do dnia kiedy stały bywalec Bombaj Tandoori opuszczając restaurację po obfitym posiłku złożonym m.in. z piramidy pierożków samosa został zaatakowany na parkingu przez sporych rozmiarów zbiega z Egzotarium. Szczęśliwie amator orientalnych smaków zdołał schronić się w swoim samochodzie, a krokodyl został odłowiony i zamknięty w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania na klucz oraz cztery spusty. Niestety drugiego krokodyla nie schwytano do dnia dzisiejszego i trudno powiedzieć co na tym zaważyło - czy mętne wody Czarnej Przemszy, w której ciężko było wypatrzeć zbiega czy może zarośnięte i niezbadane okolice Parku Sieleckiego....

Gratulujemy bogatej wyobraźni, fantastycznego poczucia humoru i lekkiego pióra!

 

UWAGA! TERMIN NADSYŁANIA PRAC ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY DO 15 MAJA!

 

Zapraszamy do nowej miejskiej zabawy z Sosnowcem w roli głównej!

Konkurs oparty jest na grze kościanej Story Cubes, składającej się z 9 kości, 54 obrazków i nieskończonej ilości możliwych do opowiedzenia historii.

9 kwietnia br. o godz. 17:00 w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu (ul. Warszawska 3/20) kości zostaną rzucone! Na podstawie wylosowanych 9 obrazków, uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzyć opowieść o Sosnowcu. Każdy kto zechce wymyśleć własną historię i zawalczyć o fantastyczne nagrody, będzie mógł wysłać ją na adres poczty elektronicznej CIM ( cim@um.sosnowiec.pl). Opowieść powinna dotyczyć Sosnowca i nawiązywać do 9 wylosowanych elementów. Zasada gry jest bardzo prosta - każdy łącząc obrazki w dowolnej kolejności, snuje na ich podstawie własną opowieść.

Dla osób, które nie będą obecne podczas losowania, zdjęcia kostek zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów www.sosnowiec.pl i www.acebo.pl. Tam również znajdują się szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu.

10 najciekawszych prac zostanie opublikowanych, a trzy pierwsze nagrodzone.

Losowanie odbędzie się 9 kwietnia o 17:00 w siedzibie CIM, a wyniki poznamy 30 kwietnia.

Organizatorzy: Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu oraz Aleksandra Cebo - Gry Planszowe.

REGULAMIN KONKURSU - do pobrania w postaci pliku .pdf.

***

W dniu 09.04.2014 o godzinie 17:00 w siedzibie CIM w Sosnowcu odbyło się losowanie kości. Tym samym konkurs został rozpoczęty! Poniżej zamieszczamy zdjęcie wylosowanych kosci:

Przypominamy też jak grać: trzeba tylko popatrzeć na obrazki i dać się ponieść wyobraźni. Pierszy obrazek, który "wpadnie w oko" i nasunie jakieś skojarzenie staje się początkiem opowieści, którą kontynuujemy dołączając skojarzenia z kolejnych obrazków.

Wyjaśniamy ewentualne wątpliwości: W pkt 2.4 Regulaminu jest zapis: "Zdania nawiązujące do poszczególnych obrazków muszą zawierać słowa je określające". Słowa określające obrazek to nie tylko dosłowna nazwa rzeczy, ale związane z tą rzeczą skojarzenie. Na przykład: na jednej z kości jest obrazek wagi - może on oznaczać:
- wagę, jako przedmiot do ważenia rzeczy
- wagę, jako ciężar
- czynność ważenia
- sprawiedliwość (waga jako atrybut Temidy mitycznej bogini sprawiedliwości i prawa)
- waga jako ważność - np. waga problemu


Kontakt: Aleksandra Cebo, tel. 505 609 721, e-mail: kontakt@acebo.pl

POLECANE STRONY
 Galeria zdjęć z podróży FOTOPODRÓZE.ART.PL  Agencja ubezpieczeniowa www.jpielgrzym.pl  Tłumacz przysięgły języka angielskiego

Copyright © 2010-2013 Aleksandra Cebo